100 LET VÝROČÍ REPUBLIKY

Projektový den : Naše republika

Dne 7. 5. 2018 jsme si ve třídě 2. A udělali projektový den zaměřený na republiku.

V první části jsme si řekli, co vše by měla republika mít (prezidenta, vlajku, hymnu). Žáci se rozdělili do skupin a každá skupina si vymyslela svou republiku. Společně si zvolili prezidenta, hymnu a výtvarně zpracovali vlajku. A tak vznikla REPUBLIKA PŘÁTELSTVÍ, MINECRAFTU, MODRÁ, MRAVENCŮ, LIDÍ A ŽUŽU PALCE.

V druhé části jsme se zaměřili na naši - Českou republiku. Už všichni víme – proč vznikla Československá republika, jak se jmenovali první prezidenti i jak vypadá velký státní znak. Byli jsme se i projít ke kasárnám, kde jsme navštívili pomník, u kterého jsme společně zazpívali státní hymnu. Taky jsme u pomníku narazili na národní strom – a každý z nás si do školy přinesl malý srdcový suvenýr.

Třetí část dnešního dne jsme završili prezentací všech třídních republik, jejich vlajek a i jsme si poslechli jejich hymny..  V jedné ze skupin se na chvíli žáci rozkmotřili, a my si tak mohli názorně ukázat – jak a proč došlo k tomu, že se později Československo rozdělilo.

Děkuji Vám, milí druháčci, za vydatné a pěkné dopoledne. Udělali jste spoustu práce! Paní učitelka Veronika

Více fotografií na pl4.rajce.idnes.cz/Projekt_Nase_republika/

 

Jak se žilo před sto lety

Unikátní výstava v naší škole vytvořená ke 100. výročí vzniku Československé republiky se schovává za relativně normálními školními dveřmi.  Po jejich otevření na Vás dýchne vůně plná historie, starých časů a opomenutých tradic. Celou výstavou nás provázela paní učitelka Jitka Řezníčková, které velmi děkujeme za působivé vyprávění, kterým nás na dobu 45 minut vtáhla  do časů našich prababiček a pradědečků.

více fotografií na pl4.rajce.idnes.cz/Jak_se_zilo_pred_100_lety/